Hakkımızda

1995 yılında kurulan DOĞUŞ KALIP METAL ve FORM SAN. DIŞ TİC. A.Ş. çeşitli sektörlere kesme, sıvama ve prograsif kalıpların yapımı ile ismini duyurarak 1998 yılından itibaren imalat ve yedek parça üretimine başlamıştır.

2002 yılında inovatif çalışmalar yaparak Endüstriyel Aluminyum profil, bağlantı elemanları, bağlantı aksesuarları ve konveyör ekipmanları üretimi üzerine uzmanlaşma yoluna gitmiştir.

Makine üreticilerinin problemlerine çözüm bulabilmek için 2006 yılında Lineer modül ve eksenel hareket sistemleri üretimi ile ilgili AR-GE faaliyetlerine başlamış olup şuan üretmekte olduğu 40 farklı Lineer modülü ile dünyanın en çok ürün çeşidine sahip firmaları arasına girmiştir.

Müşteri odaklı yaklaşımı ilke edinmiş bir firma olarak satış öncesi mühendislik hizmetleri, satış sonrası ise servis ve yedek parça desteği vermektedir.

Çözüm ortağı olma anlayışını hayata geçirebilmek adına 2007 yılında başlattığı Şubeleşme mantığı ile 1 Fabrika, 7 şube, 8 Bayi ve 7 Yurtdışı Distribütörü aracılığıyla müşterilerin ürün ve hizmetlere daha kolay ulaşılabilirliğini sağlamıştır.

16 Satış Mühendisi, 22 Mekanik Teknikeri, 30 Montaj teknikeri olmak üzere 140 kişilik kadrosu ile müşterilerine yakından destek hizmeti sunmaktadır.

Yıllık üretim ve satış kapasitesini her geçen yıl arttıran Doğuş Kalıp, Bayi ve Distribütör ağıyla da hizmet kalitesini dünya geneline ulaştırmayı hedeflemektedir. Ayrıca 37 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirerek Marka bilinirliğini arttırmaya devam etmektedir.

Ürün çeşitliliği açısından Hemen hemen her sektöre hitap eden Doğuş Kalıp ürün portföyünde bulunan ürün grupları;

  1. Endüstriyel Aluminyum Profil ve Aksesuarları
  2. Konveyör Sistemleri
  3. Mekanik Ürünler
  4. Mekatronik Ürünler
  5. Doğrusal Hareket Sistemleri
  6. Robotik Sistemler
  7. CNC Tezgahları