Gizlilik Sözleşmesi

 

DOĞUŞ KALIP METAL ve FORM SAN. DIŞ TİC. A.Ş. (bundan böyle "Doğuş Kalıp" olarak anılacaktır), webde geçirdiğiniz süreyi en güvenli ve rahat şekilde tamamlamanız amacıyla gerekli ortamı sunmak için çalışmaktadır. Bu sebeple Doğuş Kalıp’ın kişisel bilgilerinizi toplarken ve kullanırken izlediği prensipler aşağıda sıralanmıştır:

Hizmetin Alınabilmesine Bağlı Kişisel Bilgilerin Verilmesi / Değiştirilmesi

Doğuş Kalıp kullanıcıları, hizmeti alabilmek için bazı kişisel bilgilerini DOĞUŞ KALIP ile paylaşmaktadırlar. Elde edilen tüm bu bilgiler, sadece DOĞUŞ KALIP veri tabanında bulunmaktadır. Kullanıcılar, Doğuş Kalıp web sayfasındaki dolaşımları sırasında kişisel bilgilerini değiştirme şansına sahiptirler. DOĞUŞ KALIP kullanıcıları, ana sayfadan verilen link aracılığıyla ulaşabilecekleri "KULLANICI BİLGİLERİ’nden vermiş oldukları bilgileri düzeltme ve değiştirmeyi gerçekleştirebilirler. Bu bilgiler sadece kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir. DOĞUŞ KALIP hizmet alanın kendisine verdiği bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir.

Diğer Kullanıcı Bilgilerinin Toplanması

DOĞUŞ KALIP, kullanıcılarının sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak toplamaktadır. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen "cookie" adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği veya kullanıcının beğeneceği tahmin edilen içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır.

Bilgilerinizin Paylaşımı

DOĞUŞ KALIP kullanıcısı olmanız durumunda, sitedeki ziyaretlerinizin istatistiki takibi dışında kayıt sırasında paylaşmış olduğunuz bazı kişisel bilgiler (yaş, cinsiyet gibi) ile e-posta gibi kişiye özel alanlarınız da DOĞUŞ KALIP tarafından paylaşılmamaktadır. DOĞUŞ KALIP, kişisel bilgilerinizi tamamen gizli tutacaktır ve hiç bir ticari amaçla 3. kişi veya kuruluşlarla paylaşmayacaktır. Tüm bu kişisel bilgiler, sitedeki tercihler ve DOĞUŞ KALIP kullanıcısı olmak suretiyle elde edilen e-posta vb. haklar tamamen DOĞUŞ KALIP veri tabanında ve gizli olarak tutulmaktadır.

DOĞUŞ KALIP, kullanıcılara ait bilgileri ancak aşağıda belirtilen haller gerektirdiği takdirde açıklamak hakkına sahiptir:

  • Kullanıcının, şahsi bilgilerinin paylaşılması konusunda izni var ise,
  • DOĞUŞ KALIP'ın kendi bünyesinde kullanılmak üzere kullanıcı profillerinin belirlenmesi amacıyla,
  • Kullanıcının, DOĞUŞ KALIP'dan talep ettiği ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, temin edilmesi veya size sunulan servis ve araçlarla ilgili problemlerin giderilmesi amacıyla,
  • Kullanıcıya ürün ve servisler sunarken, birlikle çalıştığı (işbirliği yaptığı) firmalara, bu ürün ve servislerin sağlanmasında kullanılmak üzere,
  • Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde.

Resmi makamlardan Kullanıcı'ya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya Kullanıcı'nın Doğuş Kalıp sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde DOĞUŞ KALIP, kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma, kullanıcının üyeliğini sona erdirme ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

Bu veriler zaman zaman kullanıcının ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz konular, içerikler, farklı hizmet ve çalışmalardan kullanıcıyı haberdar etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ama bu kullanım gerek DOĞUŞ KALIP portalındaki online aktivite, gerekse DOĞUŞ KALIP'a bağlı e-posta, anında mesajlaşma gibi diğer online faaliyetler olsun sadece DOĞUŞ KALIP tarafından kullanılmakta, saklanmakta ve yine DOĞUŞ KALIP aracılığıyla size ulaştırılmaktadır.

DOĞUŞ KALIP şahsi bilgilerinizin yukarıdaki şartlar çerçevesinde kullanılması ve/veya sayfanın virüs, hacker vb. tehlikelere karşı koruma sistemi bulundurmasına rağmen üçüncü kişilerce usulsüz yollarla elde edilen bilgiler nedeniyle meydana gelebilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Servislerimizden yararlananlar bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. DOĞUŞ KALIP, yukarıda yer alan açıklamaları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Lütfen Doğuş Kalıp Web Sitesi'ni kullanmadan önce Site Kullanım Şartları bölümünü okuyunuz